1. Minecraft sunucumuz kapandı ancak sitemiz arşiv sebepleriyle açık bırakılmıştır. Discord ve diğer sosyal ağlar üzerinden UnioCraft'ın bir parçası olmaya devam edebilirsiniz!

Moderatörlere Forum

'Konu Dışı' forumunda EnesOyundaSB tarafından 27 Şub 2018 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
Konu Durumu:
Bu konu kilitli olduğu için cevap yazamazsınız.
  1. EnesOyundaSB

EnesOyundaSB Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    29
    SelamunAleyküm

Bu yazacağım konunun sebebi moderatörlerin bazı şeyleri bilmemesidir.

• Skyblock sunucularında bir warpın reklamı 30 saniyede bir yapılabilir.Eğerki 2 kez ardarda yaparsa mute yemesi gereklidir.(Bazı moderatörler 3 kez yapılınca mute yer diye biliyor.)
    • Eskiden böyle cevap veriliyordu şimdide böyle cevap verilmeli.Eğerki bir oyuncu görünmez değil ve karşısındaki adama "killaura" gibi vuruyorsa bence mod.lar böyle düşünmeli Yaradan bütün kullarına bir beyin vermiş ve bir el ve bir göz o beyni kullanarak gözüyle görüp elini fareyle adamın üzerine çevirip işaret parmağını kasları sayesinde hareket ettirip farenin sol tarafındaki tuşuna vurabilir.Bunu uzunca anlattım ama bilinki insan vucudundaki büyük güç sayesinde bu olay 1000 lerce kasın çalışmasıyla 1 saniyede oluyor.Ama eğer video çeken görünmezse ona ban atılabilir.Bunu yazmamın sebebi önceden ben video attığımda iki tane mod böle cevap verdi.Ki haklılarda.
    • Geçen moda sordum orda arkadaşlarını almış konuşuyordun benim yardıma ihtiyacım vardı ve beni odaya çekmedin dedim.Adamın cevabı buydu ben mesai saatlerinde yardım ediyorum zaten.Bunu duydum evde bağırdım çıldırdım.Sanki duyanda sanıcak sabah 9 dan akşam 7 ye çalışıyor.Zaten sizi Ts3 de gece görüyoz ve yardım istiyoz sende bana bu cevabı veriyon.Abi nice nice and nice.
    • Böyle devam...

iPriemnik, iByKoyucu ve Angelo_YT15 bunu beğendi.
  2. TryHqrdOn

TryHqrdOn Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    11
    Bencede Moderatorler biraz daha dikkat etmeliler.

iPriemnik ve EnesOyundaSB bunu beğendi.
  3. iByKoyucu

iByKoyucu Ah shit, were go again

Alınan Beğeniler:
    16
    Bu bariz acıkki bu sunucuya Yiğit kadar emek veren bence 1 Moderatör var oda Alper [Alpergos] Her türlü buildi gece demeden gündüz demeden dediğiniz saate yetiştiriyor. Cogu zaman Ts3 'deki moderatör "Meşgulum, Daha sonra ilgilenecem" gibi kelimeler kullanarak bizi geciştiriyor.

Ben bu sunucuya Moderatör lerden daha fazla emek verdiğimi düşünüyorum. SkyBlock da 10 dan fazla bug bulup bildirdim yada 10 dan fazla yararlı Ticket actım, buda yetkililer tarafından sevildi hatta.

Ama bir Moderatör oyuna girdiği sürecin %80 Factions da geciriyorsa,
    Factions Kadar SkyBlock unda yetkiliye ihtiyacı var.

Golem spawner lar hatalı taaaa yılbaşından önce dedim ama hala bir düzeltme yok.

Öncelik:Yüksek derseniz ama ilgilenmezsiniz.
    Haziran ayından beri Yetkili alımlarına katılıyorum,
    Hiçbirinde secilmedim eywallah küfür ettim ban yedim ama gidipte sunucunun acıgından yararlanmadım tam tersine onu Yetkililere bildirdim.

Ama Hileden ban yedim diye bunlar göz ardı edildi,

Adam hesap soymaktan, Yetkiliye hakaretten ban yer.

Bir golem bug ı bulup bildirir banı 30 güne düşer.

Ben böle 5-10 tane bildirdim, Sonucmu Sonuc BAŞ

Ceki düzen verilmesi gerekiliyor artık Yönetici Kadrosuna.

4. EnesOyundaSB

EnesOyundaSB Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    29
    Kanka valla haklısın.Ek olarak yiğit bizim gibi oyuncularla yapması lazım toplantı modlarla değil.Oyunculara sorup ne yapabiliriz demelidir.

He bide kanka OtziDemajour vardı oda iyiydi.Zamanında turnuvalarda bütün modlar internetim kötü diyip yayın açmazken o twich yayını açtı ve çokda güzel turnuva sundu.Bütün desteklerime gününde cevap verdi.Bütün herşeyde yardım etti bu modlar gibi yok mesai saatlerinde yardım ediyorum diyip odadan kicklemedi !!

GizliRamo ve iPriemnik bunu beğendi.
  5. _Vexoy

_Vexoy Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    392
    Bence de Moderatörler Yeteri Kadar Bilgiye, Tecrübeye Sahip Değil Adını Söylemek İstemem Ama Kendisi Bu Forumu Okuyorsa Anlar. Ama Şu ki Okumaya Bile Tenezzül Etmeyecek.
    Bir Oyuncu Tag Yaparak Konuştu ve Desteğe Bildirdiğimde İse İşlem Yapmadılar. İtiraz Açtığımda İse Oyuncunun Zaten Bu Taglara Sahip Olduğundan Dolayı Ceza Vermedim Gibi Bir Cevap Geldi. Halbuki Taglı Konuşmak Yasak Tagın Türü Vb. Önemli Değil.
    Ve 3. İtirazı Açtığımda İse Desteğe Bakmadı Baktıysa Bile Cevap Yazmadı İşlem Yapmadı.
    Ve Oyuncunun Taglı Konuşmasından Aradan 20 Gün Geçti Ve Halen Destek Kapılarında Bekliyoruz.
    Bir Daha ki Cevaba İse Zaman Aşımı Deyip İşlem Yapmayacak. :(
    Zaman Aşımını Kendileri Yapıyor Halbuki.

EnesOyundaSB ve iPriemnik bunu beğendi.
  6. winwin

winwin yaşadığın hayatı sev sevdiğin hayatı yaşa :)

Alınan Beğeniler:
    91
    Bence Modların sayısı arttırılmalı desteğe bir sorun atıyoruz yaklaşık 1 haftaya cevap geliyor skyblock/factions gibi çok oynanan oyunlara ayrı bölüm ve tecrübedeki modlar konulmalı kısaca TS3/Destek/faction/skyblock/build gibi katagorilere ayrılıralak Modlar konulsa daha iyi olacağını düşünüyorum

EnesOyundaSB bunu beğendi.
  7. EnesOyundaSB

EnesOyundaSB Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    29
    Kanka çok iyi özetlemişin.Adamların tek bildiği Gisamı ne var onla konuşmak.Başka birşey yaptıklarını görmedim.HyperOfStrike ara sıra kilit kırıyor.Ama diğerlerinin birşey yaptığını görmedim.

iPriemnik bunu beğendi.
  8. winwin

winwin yaşadığın hayatı sev sevdiğin hayatı yaşa :)

Alınan Beğeniler:
    91
    şükret onu da yapıyorlar :D

EnesOyundaSB bunu beğendi.
  9. EnesOyundaSB

EnesOyundaSB Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    29
    Bazı forumlar daha yazdım özellikle umut seni ilgilendiriyor skyblock forumlarına bakabilirsin.

iPriemnik bunu beğendi.
  10. HazretiKutay

HazretiKutay Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    34
    Kadronun en baştan değişmesi lazım. İlgilenen yok veya ilgilenmesini bilen hepsi tecrübesiz bir tek gabrien ve mount var gabrien gitti mount girmiyor ya yepyeni bir mod alımı olmalı ya da modlara güzel bir ders verilmeli. Ben cidden boş banlamalardan , ilgilenilmemesinden bıktım desteğe bir konu açıyorum 1 hafta sonra anca ya bakılıyor ya bakılmıyor. Bence mod kadrosu 5 kişi olmalı factionsa 2 skyblocka 1 ve diğer skywars,sg,asit gibi yerlerde dolaşan 2 mod daha olmalı. Teamspeak3'te 2 tane ts3 yetkilisi olmalı madem online yok ve gittikçe düşüyor bunu arttırmak için belli bir inceleme ve ayarlama gerekli. Oyunda buglu oyuncu baya fazla onlara bi inceleme gelmeli ve en baştan belirttiğim gibi mod kadrosu değişmeli eğer bunlar uygulanırsa sunucunun ömrü baya uzayacaktır

11. EnesOyundaSB

EnesOyundaSB Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    29
    Peki birşey sorcam o kadar güzel yazılar yazdık olucağına inanıyormusun ?

Benim destek 10 gün oldu 10 günde 12 T para kasardım o kadar para çöp oldu :((

iPriemnik ve winwin bunu beğendi.
  12. HyperOfStrike

HyperOfStrike Emekli Moderatör
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    362
    Rehberden çok eleştiri olmuş bilgilendireyim, ayrıca şunu biraz daha açarsanız ne demek istediğinizi anlayabiliriz:
    • Eskiden böyle cevap veriliyordu şimdide böyle cevap verilmeli.Eğerki bir oyuncu görünmez değil ve karşısındaki adama "killaura" gibi vuruyorsa bence mod.lar böyle düşünmeli Yaradan bütün kullarına bir beyin vermiş ve bir el ve bir göz o beyni kullanarak gözüyle görüp elini fareyle adamın üzerine çevirip işaret parmağını kasları sayesinde hareket ettirip farenin sol tarafındaki tuşuna vurabilir.Bunu uzunca anlattım ama bilinki insan vucudundaki büyük güç sayesinde bu olay 1000 lerce kasın çalışmasıyla 1 saniyede oluyor.Ama eğer video çeken görünmezse ona ban atılabilir.Bunu yazmamın sebebi önceden ben video attığımda iki tane mod böle cevap verdi.Ki haklılarda.

iMrRuthless_ ve EnesOyundaSB bunu beğendi.
  13. EnesOyundaSB

EnesOyundaSB Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    29
    Yani siz bir yerde duruyorsunuz ve karşınızdaki adam seni trollemek amacıyla sana doğru dönüp vurabilir.Bu olay savaş dışında gerçekleşirse(lobi-spawn vs.) yerlerde gerçekleşirse bunlara bence böle cevap verilmeli.

Çünkü O Cenabı Hakkın İnsanlara verdiği %90ı su olan kafatasının içinde bulunan organ yani beyni kullanarak ve gözüyle adamı görüp kaslarını oynatarak adama doğru vurabilir.Bunu gözönünde bulundurun.Ama adam görünmezse videoyu çeken o zaman ban yemeli bence.

iPriemnik ve Angelo_YT15 bunu beğendi.
  14. MountBANK

MountBANK Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    565
    Öncelikle konuya açıklık getireyim. Ts3'den 7/24 destek veremeyiz veya veremem bu tüm yetkililer için aynı. Ayrıca destekte bizim bakabileceğimiz destek bildirimleri sadece Küfür, hakaret, spam, Solo oyunlarda takım olma ve hile bildirimleri. Desteklerinize geç cevap gelmesinin sebepleri, ya okul durumumuz, ya da bizim bakamayacağımız destek konularıdır. DiSa_, şuan ki moderator arkadaşlarımın ve benim ortak arkadaşı ve boş vakitlerimiz de sohbet ediyoruz. Olaya şu yönden bakın, sizin bir arkadaşınız var ve boş vakitlerinizde onunla muhabbet ediyorsunuz. Bu muhabbetimiz işimize bir engel olmuyor çünkü iş ile arkadaşlığı ayırmaya gayret gösteriyoruz. Bu konu alakalı da bir yorum yapayım. Rehberden ziyade eleştiri olmuş bu.

Ayrıca, yönetim ekibinin baştan değişmesi benim kanaatimce şuanlık olmaz çünkü gelen başvurulardan ayda sadece 1 moderatör alınıyor. Bu sayısı artarsa ileride mümkün olabilir. Tabii ki bizde dört dörtlük moderatörler değiliz yanlışlarımız veya hatalarımız olabilir. Sonuçta robot değiliz veya yapay zeka değiliz. Elimizden geldiğince en iyisini ve profesyonelce yapmaya çalışıyoruz. Ekibin yenilenmesi oyuncular arasında da huzursuzluk yaratır.

15. EnesOyundaSB

EnesOyundaSB Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    29
    Destek odasında ben ve arkadaşım 3 saat beklerken Leejey adlı oyuncunun yukarda disayla konuşması.Ve yanına 3 saat sonra çekip ben neden bakmayıp arkadaşlarınla muhabbet ediyon vs.diyince oda bana cevap olarak ben mesai saatlerinde yapıyorum zaten dedi.Ve odadan kickledi doğrusu bumuydu ?

Leejeye sesleniyorum mesai saatlerin kaçla kaç arası acaba ?

iPriemnik ve ZylowZ bunu beğendi.
  16. MountBANK

MountBANK Emekli
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    565
    Öncelikle Leejey adlı bir oyuncumuz yok.Yetkilimiz var. Ts3 de destekte vermiyoruz yani öyle destek verme zorunluluğu yok ts3 ile alakası yoksa tabi o hariç. Mesai saatlerimiz yok fakat moderatörümüz kendi kafasına göre bir mesai saati oluşturmuş olabilir bu gayet doğal. Konunun uzamasını istemiyorum ben yorumlarımı yaptım gelen yorumlara cevap vermeyeceğim artık.

iMrRuthless_ bunu beğendi.
  17. SenihReizz

SenihReizz Alright.

Alınan Beğeniler:
    425
    Eminim ki Leejey'le öyle konuşmadın. Senin konuşma tarzını biliyoruz. Çok laubali laubali konuşuyorsun. Bu forumdada %90'ı su olan beynimiz var gibi cümleler kuruyorsun bunda da alttan alta laf atıyorsun. Yetkilerin arkadaşları olamaz onlarla aynı oda da konuşamazlar diye bir kural yok. Yetkililerin işi oluyor cevap veremiyor. Tek yapmanız gereken SABRETMEK !

18. EnesOyundaSB

EnesOyundaSB Oyuncu

Alınan Beğeniler:
    29
    Babuş sen FBI mısın ? Nerden bildin.Kesinlikle bu yazın bi taraf tutarak yazmadın :) git sen köşende takıl..
    --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 28 Şub 2018 ---
    Ben olanı söyledim.Sana yalan hakkımda yok.
    --- Mesajlar otomatik olarak birleştirildi, 28 Şub 2018 ---
    Ben yetkililerin arkadaşı olamaz demiyorum.Birinin ihtiyacı varken modluk gereği yardım etmesi lazım arkadaşlarıyla konuşması değil.

19. SenihReizz

SenihReizz Alright.

Alınan Beğeniler:
    425
    İlk öncelikle lütfen hitap şeklinizi düzeltiniz. Ben her zaman haklı olanların tarafındayım bilenler zaten biliyor. Ayrıca burası bir forumdur ''git sen köşende takıl..'' gibi kelimeler çok alakasız. Üslubunuzu düzeltmenizi tercih ederim.

20. HyperOfStrike

HyperOfStrike Emekli Moderatör
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    362
    TS3'de destek vermek zorunlu gibi konuşmuşsunuz, biz oyuncular için TS3 desteği kurduk. İsteseydik böyle bir oda kurmazdık, buna mecbur değildik. Ama ne hikmetse sanki zorunluymuşuz gibi algı oluştu, TS3'de oyundan destek vermememize rağmen ban yiyen, kilit kırdırmak isteyen, kanıt atmak isteyen yine geldi TS3 desteğe. "TS3 Destek" olsa bile çoğu zaman geri çevirmedik yardımcı olmaya çalıştık, kanıtlara baktık, yeri geldi itirazlara bile TS3'den baktık eğer başımızdan def etseydik bu sefer neler denirdi düşünemiyoruz. Geçiştirici olsaydık 1,2 saat itirazlarla uğraşmazdık. Eleştireyim derken yanlış yorumlar yapmayın.

Konu Durumu:
Bu konu kilitli olduğu için cevap yazamazsınız.

Bu Sayfayı Paylaş